Volunteers

Reşat Memiş

Reşat Memiş

Ben Reşat Memiş, Gaziantep doğumluyum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Open Source olarak yazılım geliştirme ve Python programlama dili benim hayatımı oluşturan en önemli etmenlerden birisi diyebilirim. Front - End Developer olarak freelance çalışıyorum. Ayrıca, ODTÜ - GİSAM’da (GÖRSEL İŞİTSEL SİSTEMLER ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ) gönüllü olarak web tasarımcılığı ve öğrenci asistanlığı yapıyorum. Bunların dışında fırsat buldukça kendimi makine öğrenmesi, yapay sinir ağları ve görüntü işleme konusunda eğitmekteyim. Boş zamanımda kitap okumayı tercih ediyorum. Genel olarak politika ve tarih kitapları okuyorum. Bilgeİş projesini başından beri takip ediyorum ve Bilgeİş’in ilk gününden itibaren büyük bir proje olduğuna inanıyorum. İnsanlara her türlü koşulda yardım etmek gibi bir hayat felsefesine sahibim. Bu yüzden Bilgeİş projesinde gönüllü olarak çalışmak benim için büyük bir mutluluk.

Münevver Çukur

Münevver Çukur

Ben Münevver Çukur. 20 Ağustos 1994 yılında Rize’de doğdum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf lisans öğrencisiyim. Aldığım dersler kapsamında, Adobe Flash ve Photoshop gibi programları kullanarak öğretim materyalleri tasarladım. Bununla birlikte, web sitesi ve 3D animasyon tasarladım. Gastronomi alanıyla ilgileniyorum. Yeni yerler keşfetmeyi ve yeni tatlar denemeyi seviyorum. Boş zamanlarımda genellikle bilim-kurgu ve şiir kitapları okurum. Bilgeİş projesi benim için çok önemli. Bu proje sayesinde kendimi birçok alanda geliştirebileceğime inanıyorum. Hiçbir kar amacı gütmeden insanlara yardımcı olmak ve bunu mükemmel bir ekiple yapıyor olmak bana mutluluk veriyor. Bilgeİş ailesine dahil olduğum için son derece mutlu ve gururluyum. Böylesine güzel bir projede yer aldığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Mehtap Başaran

Mehtap Başaran

Ben Mehtap Başaran. 1995 yılında Ankara’da doğdum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf lisans öğrencisiyim. Derslerim kapsamında web sitesi, öğretim materyali ve 3D materyal tasarladım. Öğretim tasarımı ve web tasarımı alanları ile ilgileniyorum. Kitap okumayı, sinemaya gitmeyi ve yüzmeyi çok severim. Bilgeİş ailesi ile tanıştığım çok mutluyum. Bilgeİş bana ekip ruhunu ve yardımlaşmayı öğretti. Bilgeİş Türkiye’nin her yerinden birçok insana ulaşarak, hiçbir kar amacı gütmeden insanların kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor. Ben de bu bu ekibin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Kübra Bager

Kübra Bager

Ben Kübra Bager. Kocaeli’de doğdum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Yeni teknolojiler ve programlama ile yakından ilgileniyorum.. Seyahat etmeyi, kitap okumayı ve sanat etkinliklerine katılmayı çok severim. Bilgeİş sayesinde yardımsever ve enerji dolu bir ekibin parçası oldum. Hayat boyu öğrenmeyi ve bilgi paylaşımını destekleyen bir projede yer almaktan mutluluk duyuyorum.

Kemal Aytuğ Temizöz

Kemal Aytuğ Temizöz

Ben Kemal Aytuğ Temizöz. 1993 Çorum doğumluyum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Sosyal girişimcilik, web tasarımı ve görsel materyal tasarımı gibi alanlarda çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca, ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğunda Pazarlama Koordinatörü görevini sürdürmekteyim. Bilgeİş, bana birçok alanda kendimi geliştirme imkanı sundu. Öncelikle iş ne kadar zor olursa olsun birbirine bağlı güzel bir ekiple üstesinden gelinebileceğini öğretti. Ek olarak, Bilgeİş’in bize sunduğu ücretsiz dersler sayesinde ilgimi çeken pek çok konuyu öğrenme imkanı buldum.

İlcen Gamze Erdem

İlcen Gamze Erdem

Ben İ.Gamze Erdem. İzmit’te doğdum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Daha önce ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na bağlı bilgisayar laboratuvarı operatörlüğü yaptım. Davranış bilimleri, gelişim psikolojisi, eğitimde grafik ve animasyon oluşturulması ve eğitim materyali tasarımı ilgi alanlarım. Dünya, Türk ve Uzak Doğu mutfaklarıyla da ilgilenmeyi seviyorum. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan ODTÜ’de almış olduğumuz teknik derslerin yanında iletişim becerilerinin geliştirildiği, takım ruhunun ön planda olduğu ders projelerinde yer aldım. Takım ruhunu desteklendiği ve bireysel gelişime olanak sağladığı için Bilgeİş ailesine katılmaktan çok mutluyum. Bilgeİş eğitim portali, bilgisini geliştirmek ve yetkinliklerini arttırmak isteyenler için güzel bir fırsat. Bu ailede yer almaktan mutluluk duyuyorum.

Gökhan Gülfidan

Gökhan Gülfidan

Ben Gökhan Gülfidan. 1995 İzmit doğumluyum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf lisans öğrencisiyim. Aldığım dersler sayesinde eğitim materyali tasarlama, veri tabanı, Photoshop, 3D animasyon ve web sitesi tasarlama konularında bilgi sahibiyim. Boş zamanlarımda kitap okumayı, seyahat etmeyi, müzik dinlemeyi severim. Ayrıca çoğu spor branşıyla da ilgiliyim. Bana göre Bilgeİş projesi insanlara yararlı, geleceği olan, ilginç ve heyecan verici bir proje. Özellikle insanlara sunduğu ücretsiz ders ve sertifika imkanı herkes için büyük bir şans. Bu projede yer almaktan dolayı mutlu ve gururluyum.

Ertan Ateş

Ertan Ateş

Ben Ertan Ateş. 1995 yılında Ankara’da doğdum. Ankaralıyım. ODTÜ’de Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Lisanslı olarak okçulukla uğraşıyorum ve gezmeyi seviyorum. Boş zamanlarımda gitar çalmayı ve dolaşmayı tercih ediyorum. Bilgeİş benim açımdan önemli bir proje çünkü içerisinde çok çeşitli dersler barındırmakla beraber bunu uygun materyaller ile kullanıcıya sunuyor. Benim için Bilgeİş kısaca bilginin işlevselleştirildiği öğrenme platformu.

Emrah Alaca

Emrah Alaca

Ben Emrah Alaca. 1993 Ankara doğumluyum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. Sınıf lisans öğrencisiyim. Bilişim ve İletişim Sistemleri, Ağ Teknolojileri, Sanayi 4.0 ve Sivil Toplum konuları üzerine çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde “Akademi” birim başkanlığı görevini yürütmekteyim. Bilgeİş, başta iş sektörü olmak üzere toplumun büyük çoğunluğunu kapsayan, İnternet üzerinden ücretsiz olarak eğitimler sunan etkileşimli bir eğitim portalidır.

Elif Zeynep Koçak

Elif Zeynep Koçak

Ben Elif Zeynep Koçak. Ankara doğumluyum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Psikoloji, eğitim psikolojisi, öğretim materyalleri gibi konular ilgi alanım. Yoga yapmayı, yazı yazmayı, bahçe ve çiçekler ile ilgilenmeyi çok seviyorum. Bilgeİş hayatımda bir dönüm noktası diyebilirim. Çünkü bana ekip ruhunu, birlikte güzel işler çıkarabileceğimizi öğretti. Ayrıca Bilgeİş ile Türkiye’nin hatta dünyanın farklı noktasındaki insanlara ulaşabilmenin çok zor olmadığını öğrendim.

Başak Erkoç

Başak Erkoç

Ben Başak Erkoç. 1994 yılında İstanbul’da doğdum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Aldığımız dersler kapsamında Photoshop, Adobe Flash ve HTML 5 gibi alanlarda projeler tasarladım. Boş vakitlerimde yürüyüş yapmayı ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorum. Fotoğraf çekmek ve yemek yapmak hobilerim arasında. Bilgeİş ailesiyle tanıştığım için çok şanslıyım. Kendimi geliştirmemde bana çok katkı sağladı. Bu proje sayesinde birçok insana ulaşma fırsatı buldum. Buradaki insanlarla hiçbir kar amacı gütmeden çalışmaktan dolayı çok mutluyum.

Arifcan Özkan

Arifcan Özkan

Ben Arifcan Özkan. 1994 Bursa doğumluyum. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Boş zamanlarımı çeşitli sporları düzenli yaparak geçiriyorum. Üniversitemiz bünyesinde bulunan ODTÜLÜ ASLANLAR taraftar topluluğunun bir parçasıyım. ODTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı’nda bilgisayar koordinatörlüğünde görev alıyorum.Bunlara ek olarak Filmora, Photoshop ve Goanimate grafik animasyon programları üzerine çalışıyorum. Kendimi geliştirmek içim çeşitli yazılım firmalarında staj yapıyorum. Bilgeİş ile bir ders kapsamında tanıştım. Portal gerek yapısı gerekse işlevi olsun çok hoşuma gitti. Türkiye’nin en iyi üniversitesi ODTÜ’nün de desteğini almış bu büyük projenin, bedava eğitimler vererek ülkemizin eğitim düzeyini yukarı taşıması oldukça önemli ve takdir edilmesi gereken bir durum. Bu sebepten ötürü Bilgeİş destek masasında bulunmak benim için oldukça değerli. Bizlere ODTÜ’de öğretilen insanlığa yararlı bir birey olma felsefesini takip ederek kişisel karakterimle örtüşen bu projeye gönüllü olarak destek vermek benim için oldukça önemli.

Arif Berkan Çağlı

Arif Berkan Çağlı

Ben Arif Berkan Çağlı. 20 Ocak 1983 Ankara doğumluyum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunuyum. Bilgisayar ile tanışıklığım ve ilgim orta okul yıllarıma dayanmaktadır. Kendimi Bilgisayar alanında geliştirmeye başlamam da duyduğum ilgi sayesinde başlamıştır. Bu ilgi doğrudan eğitim hayatıma da yansımış hem lise hem de üniversite tercihlerim otomatik olarak bilgisayar olmuştur. Aldığım eğitim ve kişisel uğraşlarım sonucunda da gerek donanım gerekse yazılım konusunda oldukça bilgi sahibiyim diyebilirim. Özel olarak ise Adobe serisi, MS Enterprise ürünleri, 3D tasarım/geliştirme, veri tabanları ve network alanlarında uğraşmaktayım. Boş zamanlarımı genel olarak çevrim içi oyunlar (World of Warcraft, Path of Exile) oynamakla ve insanlara farklı konularda yardımcı olmakla geçiyorum. Yapmaktan zevk aldığım şeyler ise yağmur altında yürümek ve kafa yormayan tarzda müzik dinlemektir. Bilgeİş konusuna gelecek olursam, bu proje ile tanışıklığım çok da eskilere dayanmıyor ancak ortaya konulan işi ve insanlara kattıklarını öğrenince bu projenin oldukça önemli olduğunu ve varsa benim de elimden geleni yapmamın gerektiğini düşündüm. Şu an destek masası ekibinde aktif olarak görev alıyorum ve sistemi kullanırken yardıma ihtiyacı olan herkese teknik destek sunuyorum. Bir şekilde hem projeye destek veriyor olmaktan hem de insanlara yardım ediyor olmaktan ise oldukça memnunum.

Ahmet Söker

Ahmet Söker

1995 Hatay doğumluyum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. ODTÜ’de bulunduğum süre zarfında Nomofobi konusunda eğitim materyali tasarladım. Ayrıca benim de içinde bulunduğum 4 kişilik bir ekiple Tawk.to kullanımı konusunda eğitim materyali tasarladık. Şu sıralar Cisco CCNA eğitimlerine devam ediyorum. Bilgeİş projesini ilk duyduğum anda hissettiğim heyecan ve istek, bu aileye dahil olmam için attığım ilk adımdı. Ekim 2017’de Bilgeİş destek masası operatörü olarak bu aileye dahil oldum. Daha sonra destek masasının gelişmesi ve profesyonelleşmesi adına Tawk.to kullanım kılavuzu adlı bir doküman hazırladım. Bu noktadan sonraki görevim aramıza yeni katılan arkadaşlara yol göstermek ve destek masasının işleyişini izleyerek gelişmesi adına gerekli katkıları yapmak oldu. Bilgeİş var olduğu sürece, bu aileye, bu amaca destek vermek beni hep mutlu edecektir.