Solar Energy


Daha önce faturanıza bakıp “Neden bu kadar yüksek, bu faturayı düşürmenin yolu yok mu?” diye düşündüyseniz, bu ders tam size göre. Güneş Enerjisinden Yaralanma dersi kapsamında küresel düşünen tüm modern işletme sahipleri, yatırımcılar veya vatandaşlar açısından önemli sayılabilecek temel konuları ele alacağız.

Güneş insanlığın doğuşu öncesinde de gezegenimize enerji ve temel yaşam şartlarını sağlamıştır. Ancak güneşin sınırsız bir enerji kaynağı olduğunu çok yakın zamana kadar bilmiyorduk. 

2015 yılında dünyanın genel enerji tüketiminin 15 trilyon watt’a ulaştığı görülmüştür. Bunun yanı sıra petrol ve kömür tüketimi ile orman yangınlarını göz önünde bulundurursak yenilenebilir enerji kullanımı tarihinin başlangıcında olduğumuzu düşünebiliriz. 

Güneş her yıl gezegenimize yaklaşık 174 000 TW enerji gönderir. Bu miktar insanların dünyada bir yılda harcadığından yaklaşık 12000 kat daha fazladır. Dolayısıyla, bu eşsiz kaynaktan faydalanarak kendiniz ve sizden sonraki nesiller için daha güzel bir gelecek yaratabileceğinizi hayal edebilir misiniz? Siz de Güneş enerjisinin donanımlarını, teknik koşullarını anlattığımız gezegeni koruyarak işletmenin çevre dostu yollardan yürümesine katkı sağlayacak olan dersimize katılın.