Raspberry pi-1


Bilgisayarlar günlük hayatımızın vazgeçilmez birer parçasıdır. Yakın geçmişte sadece masaüstü yada notebook şeklindeki bilgisayarlar evlerimizde ve ofislerde oyun oynadığımız, doküman yazdığımız yada e-posta alıp gönderdiğimiz araçlarken, mobil teknolojilerin de gelişmesiyle her an yanımızda taşıdığımız araçlar haline geldi. Farkında olsak da olmasak da bilgisayarlar günlük hayatımızın başka alanlarında da gittikçe daha fazla kullanım alanı buluyorlar.

Artık bu cihazların sadece kullanıcısı olmak yeterli değil. Bu cihazların çalışma prensiplerini ve kullandığı teknolojileri öğrenmek zorunluluğu doğmuştur. Böylece bu cihazlar üzerinde çalışacak yeni yazılımlar üretmek, yeni donanım ürünleri geliştirmek ve katma değeri yüksek ürünler geliştirecek potansiyele ulaşarak hem iç hem de dış ticarette rekabet edebilir konuma gelmek gerekmektedir.

Bu derste tam da bu amaçla yani bilgisayar eğitimini yaygınlaştırmak ve yazılım ve donanım ürünlerinin prototiplerini geliştirmeyi kolaylaştırarak eğitime destek olmak amacıyla üretilen minik bilgisayar Raspberry Pi’ı tanıyacak ve çalışma prensiplerini öğreneceksiniz.

Bu eğitimde öğreneceğiniz konular cep telefonlarımızdan, araç bilgisayarlarına, akıllı saatlerden otomatik iklimlendirme sistemlerine kadar her alanda çalışan bilgisayarları daha iyi tanımanızı sağlayacak. Yenilikçi fikirler ve ürünler geliştirebilmeniz için size bir altyapı sunacaktır.