Infographic design using Illustrator


Illustrator, Adobe’un tasarım için oluşturulmuş olan Creative Cloud paketinde yer alan çeşitli programlardan biridir. Genellikle grafik tasarımcılar tarafından kullanılır fakat o kadar ileri düzey bilgisayar bilgisine sahip olmayan kullanıcılar için de harikadır. 7 günlük bir Ücretsiz Deneme olarak indirebilir veya seçeceğiniz araç paketlerine bağlı olarak farklı fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz.

Adobe Illustrator CC 2015, tasarım ve ilüstrasyonun standardını belirler ve grafik tasarımcılar tarafından göz alıcı orijinal sanat eserleri yaratmak için kullanılır. Sizin tasarımlarınız için hazır bulunan kitaplıkta sanat eserlerinizi diğer tasarımcılar veya çalışanlar ile paylaşma imkanı sunar. Illustrator’da; basit ilüstrasyonlardan, logolar ve web banner’leri, hatta broşürler, reklamlar ama daha da önemlisi infografikler gibi karmaşık tasarımlara kadar çeşitli tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Programın ana amacı vektör formatında grafik oluşturmaktır. Vektör grafik, verilen iki boyutlu veya üç boyutlu alanlara çizgiler ve şekiller yerleştiren bir dizi komut veya matematiksel ifadeler ile dijital görüntü oluşturmaktır. Bu görüntüleri oluşturarak, kalitesini yitirmeden büyültülebilen veya küçültülebilen temiz ve güzel eserler oluşturabilirsiniz.

Bu kursta; Illustrator’ın Kontrol Paneli ve Araç Çubukları’nda bulabileceğiniz araç çubuğu, paletler, metinler, nesneler, vs. ile çalışma gibi Adobe Illustrator CC 2015’in temel görevlerini yerine getirmeyle tanışacaksınız. Creative Cloud Çizelgeleri, Illustrator Kitaplıkları, Stock Art ve Bağlantılı Varlıklar da dâhil olmak üzere yeni özellikleri de öğreneceksiniz.