OpenOffice Writer


OpenOffice Writer, OpenOffice yazılım paketinin kelime işlemcisidir. Microsoft Word veya Corel’in WordPerfect’ine benzer bir kelime işlemcidir.

Mac OS X, Microsoft Windows, Linux dâhil birçok işletim sisteminde çalışır. Ücretsiz bir yazılımdır.

Word’un .doc ve .rtf formatları dahil pek çok formatta belge açabilir ve kaydedebilir. Ayrıca, otomatik düzeltme, otomatik tamamlama, stiller ve biçimlendirme, metin çerçeveleri ve bağlama, içerik tablosu vs. gibi özellikleri de vardır. Bu derste, OpenOffice Writer ile  ilgili temel konuları işleyeceğiz.

OpenOffice Writer, hızlı bir şekilde iş belgesi oluşturabilecek kadar basit; kitap, içerik, grafik oluşturacak kadar da güçlüdür.

Stiller ve biçimlendirme özelliği, her kullanıcıya stil sayfasını yönetme imkânı verir. Böylece, sayfanızın stilini, yönünü, kenar boşluklarını, genişlik ve uzunluğunu ayarlayabilir, belgenizi istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz.

İçeriğinizi, özellikle de metninizi düzenlemek için pek çok araç sunar. Metninizin yazı tipini, stilini, rengini ve boyutunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca, metni resmin etrafına sarma seçeneğini kullanarak metin ile çalışma komutlarını resim ile çalışma komutlarıyla birleştirebilirsiniz.

OpenOffice Writer, basit bir iş belgesi hazırlamak için ihtiyacınız olan her şeyi barındırır.