E-Trade


Birinci bölümde e-ticaretin tanımı, önemi, türleri ve faydaları açıklanmıştır. E-ticaret için gerekli olan cihaz, internet, telefon, e-posta, servis ya da platform bileşenleri açıklanmıştır. E-ticaret yapma sürecinde ürün odağı belirleme, ürün yelpazesi belirleme, sipariş seçeneği ayarlama, ödeme seçeneği ayarlama, teslimat seçeneği ayarlama, reklam verme/tanıtım anlatılmıştır. E-ticarette dikkat edilmesi gereken noktalar belirtilmiştir.

İkinci bölümde örnek iki e-ticaret platformu tanıtılmıştır. Daha sonra bu örneklerinden biri olan Gittigidiyor’da yapılacak temel işlemler (sahip olunması gerekenler, faydalanılacak servisler, ürün ekleme, sipariş alma, ürün gönderme, ücret alma, iade ve sipariş iptalinde yapılacaklar, fatura kesme, rapor alma) anlatılmıştır. Bu tür platformları kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Üçüncü bölümde örnek iki e-ticaret servisi (İdeasoft ve PrestaShop) tanıtılmıştır. Daha sonra bu örneklerde yapılacak temel işlemler (sahip olunması gerekenler, faydalanılacak servisler, ürün ekleme, sipariş alma, ürün gönderme, ücret alma, iade ve sipariş iptalinde yapılacaklar, fatura kesme, rapor alma) anlatılmıştır. Bu tür platformları kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir.