Adobe Illustrator ile Kurumsal Kimlik Oluşturma


Illustrator, Adobe Creative Cloud paketinde bulunan tasarım programlarından biridir. Genellikle grafik tasarımcıları tarafından kullanılır. Öte yandan, gelişmiş düzeyde bilgisayar kullanıcısı olmayan kişiler için bile oldukça kullanışlıdır. 7 gün boyunca kullanabileceğiniz Ücretsiz Deneme sürümünü indirebilir veya ücretli olarak satın alabilirsiniz.

Adobe Illustrator CC 2015, tasarım ve illüstrasyon standartlarını belirler. Grafik tasarımcılar tarafından, çarpıcı ve özgün sanat eserleri oluşturmak için kullanılır. Çalışmalarınızı, tasarımlarınızın bulunduğu Kitaplık aracılığıyla diğer tasarımcılarla veya çalışanlarla paylaşma imkânı sunar. Illustrator uygulamasıyla basit illüstrasyonlardan; kartvizit, poster, roll up afiş, antetli kağıt ve zarf gibi kurumsal kimlik ögelerinin tasarımlarına kadar farklı çalışmalar oluşturabilirsiniz.

Dikdörtgen Aracı, Seçim Aracı, Doğrudan Seçim Aracı, Yazım Aracı gibi temel Illustrator araçlarını kullanarak çeşitli kurumsal tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Bu araçlar, her kurumsal tasarımın ana metin ve grafik ögelerini oluşturabilmektedir.

Görsel öge çizmek için Dikdörtgen Aracını; metin eklemek ve bu metnin yazı tipini, boyutunu, stilini veya rengini değiştirmek için Yazım Aracını kullanarak veya tasarımlarınıza bilgisayarınızdan resim ekleyerek basit bir kartvizit oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde, aynı araçlarla başka kurumsal tasarım ögeleri de oluşturabilirsiniz. Bu derste bu tür kurumsal kimlik ögeleri oluşturmak için bahsedilen araçları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.