Raspberry Pi 3


Bilgisayar yazılım ve donanımının çalışma prensiplerini ve temel bilişim kavramlarının öğrenilmesini kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla üretilen Raspberry Pi geliştirilme amacının yanında başka amaçlarla da kullanılmaktadır. Kredi kartı boyutlarındaki bu güçlü bilgisayar özel amaçlı sunucu servisleri için kullanılabileceği gibi son zamanlarda çok popüler olan Nesnelerin İnterneti uygulamaları için de kullanılmaya uygundur.

Bu eğitimde Raspberry pi kullanarak ev yada iş yeri ağınızda düşük güç tüketen ancak tam kapasite ile hizmet verebilen bir sunucuyu nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca Raspberry pi ve ona benzer başka donanım ürünleri üzerinde çalışmak üzere üretilen işletim sistemlerinden Raspbian ve Windows IoT Core işletim sistemlerini daha yakından tanıyarak örnek uygulamalar geliştireceksiniz. Bu işletim sistemlerinde kullanılabilecek yazılım geliştirme altyapılarını tanıyacaksınız.

Bu eğitimde öğreneceğiniz konular Raspberry Pi kullanarak geliştireceğiniz yazılım ve donanım ürünleri için en uygun işletim sisteminin seçiminde sizlere yardımcı olacaktır.