Da Vinci Resolve


Dersin ilk bölümünde DaVinci Resolve programı hakkında genel bilgiler verilmektedir. İlgili programın kurulumundan ilk proje oluşumuna kadar temel düzeyde bilgiler sunulmaktadır. Programın arayüzü ve genel kullanımı bu bölümün sonunda yer almaktadır.

Dersin ikinci bölümünde zaman çizelgesi kavramı ve zaman çizelgesine resim/video dosyalarının eklenmesinden bahsedilmektedir. Araç çubuğunun ve burada yer alan temel düzeydeki araçların kullanımı da bu bölümde yer almaktadır. Video ve resimleri eklemenin yanı sıra bu çoklu ortam dosyalarının zaman çizelgesinde nasıl kesilebileceği, kırpılabileceği ve silinebileceğinden de bahsedilmektedir. Videoya sabit bir logo ekleyip bu videonun kaydedilip dışa aktarılması ile bölüm sonuna ulaşılmaktadır.

Dersin son bölümünde yeşil perde tekniği kullanımını, bu tekniğin kullanım alanlarını, bu tekniği kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri öğreneceksiniz. Ayrıca yeşil perde tekniği kullanılmış bir videonun arka planının nasıl saydam hale getirilebileceğini, bu işlemin ardında videonun boyutunun ve konumunun nasıl değiştirebileceğini göreceksiniz. Video üzerine metin eklemeyi ve bu metnin özelliklerinin nasıl değişeceği konusu ile ders sonlandırılacaktır.