Basic Electronic


Günümüzde elektronik cihazlar günlük hayatımızın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bilgisayarlarımız, cep telefonlarımız tabletlerimiz gibi elektronik cihazlar hayatımızın her anında elimizden hiç düşürmediğimiz yardımcılarımız haline gelmiştir. Eskiden hayal bile edemediğimiz bir çok teknolojik kolaylık elektronik endüstrisi sayesinde artık sıradan şeylere dönüşmektedir. Baş döndürücü bir hızla gelişen elektronik teknolojisi sayesinde artık kol saatlerimiz bile zaman gösteren basit bir araç olmaktan çıkıp birçok faydalı özelliğe sahip birer bilgisayara dönüşmüştür.

Peki bu inanılmaz gelişmelerin arkasında yatan elektronik teknolojisinin temel prensipleri nelerdir? Sihirli birer kutu gibi duran bu cihazların çalışmasını ve hayatımızı bu kadar kolaylaştırmasını sağlayan teknolojiyi hiç merak ettiniz mi?

İşte bu derste sizlere bunca sihirli gelişmenin mümkün olmasını sağlayan elektronik teknolojisinin temel ilkelerini tanıtacağız. Elektronik devre elemanlarının çalışma prensiplerini gösterecek ve devre tasarımına adım atmanızı sağlayacağız. Edindiğiniz bilgileri kullanarak elektronik devreler kuracak ve devre prototipleri geliştirme yöntemlerini öğreneceksiniz.

Sizleri Elektronik dünyasına yapacağımız bu yolculuğa katılarak pratik bilgiler kazanmaya davet ediyoruz.