İş yerlerinizde kullanabileceğiniz verimlilik konusunda etkili olabilecek çeşitli uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu kategoride yer alan dersleri takip edebilirsiniz. Proje yönetimi yazılımları, telekonferans uygulamaları ve çevrim içi form geliştirme uygulamaları kullanarak verimliliğinizi nasıl arttıracağınızı öğrenebilirsiniz.


Beş adet masa olan bir limonata ve iki tür pasta satışı yaptığınız bir işletmeniz olduğunu hayal edin. İşletmenizin öncelikli hedefi müşterilerinizin istedikleri pasta ve limonata siparişlerini alan bir garsonunuz olsun. Garsonun sahip olduğu aletin, Odoo’nun kurulu olduğu bir bilgisayarı da içeren yerel ağınıza bağlı olduğunu düşünün. Garsonunuz Odoo’nun sağladığı web arayüzü ile aldığı siparişleri Odoo’ya kaydedebilir. Kayıt altına alınan siparişlerinizi takip etmek, faturalandırmak gibi işlemleri de kasa işlevli bilgisayardan rahatça yapabilirsiniz. Üstelik Odoo sizin için üretim malzemelerinin durumlarını da takip eder, zamanında limon ve pasta malzemeleri siparişi vermenizi sağlar.

Odoo ile ortaya çıkacak gereksinimleri de halletmek çok kolay. Örneğin işletmenizin paket sipariş de almasının işiniz için yararlı olacağını düşündünüz. Odoo sizin için hazır. Yalnızca e-satış modülünü yükleyin ve internetten sipariş almaya başlayın. Ya da eleman ihtiyacınız arttı ve çalışanlarınızın maaşlarını, sigorta prim ödemelerini takip etmekte zorlanmaya başladınız. Odoo bu durum için de hazır. Yalnızca insan kaynakları modülünü yükleyin ve hazırsınız.

Bu kursta tüm bu ihtiyaçlarınızı nasıl kendi başınıza halledebileceğinizi öğreneceksiniz.


courseimage


İş yaşamında çoğu zaman diğer insanların bir konu hakkındaki fikirlerini öğrenmeye ihtiyaç duyarız. Bu fikirleri hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmek; o konu hakkında karar verme sürecimize yardım eder. Örneğin; 

• Piyasaya sürülen yeni ürün ile ilgili kullanıcı deneyimlerini öğrenmek 

•İşyerindeki personelin memnuniyet durumunu, iş yerindeki problemleri ve ihtiyaçları tespit etmek 

•Yeni alınacak bir mal/hizmet için piyasa araştırması yapmak

Bir ürünle ilgili değişiklik/düzeltme yapılacak özellikleri belirlemek 

•İş başvurularını çevrim içi almak

•Seyahat görev formu, izin talep formu gibi işleri çevrim içi almak/onaylamak.

Bu örnekler genel olarak bir veri toplama sürecine ihtiyaç duyulduğunu ve sonra da bu verilere dayanarak önemli kararlar alınması gerektiğini anlatmaktadır. Fakat günlük yaşamımızda daha pek çok farklı türdeki veriyi toplama, organize etme ve analiz etme işlerini Google Formlar ile kolayca halledebilirsiniz.

Google Formlar, çok sayıdaki veriyi toplayıp ve organize etmek için oldukça uygun bir çözümdür. Bu hizmet ücretsiz olarak sunulmaktadır ve günümüzde pek çok firma/kurum/kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Bu ders, ilk bölümünden itibaren çevrim içi form oluşturma sürecinde size adım adım rehberlik edecek ve ders içinde sunduğu örneklerle Google Formlar’da yapabilecekleriniz konusunda size yeni fikirler sunacaktır.


courseimage


ProjectLibre proje yönetimi için kullanılan bir araçtır. ProjectLibre açık kaynaklı bir araçtır, dolayısıyla kullanımı tamamen ücretsizdir ve Microsoft Project’e iyi bir alternatiftir. ProjectLibre, MS Proje dosyalarını açabilir ve kullanabilir; bu durum tam tersi için de mümkündür.  Proje yönetimi için gerekli tüm özelliklere sahiptir. ProjectLibre; inşaat, tekstil, ecza, perakende, bilişim teknolojileri gibi her türlü sektörde kullanılmaktadır.

Bu ders, kullanıcıların yeni bir proje oluşturmalarına ve faaliyetleri, sonuçları ve raporları takip etmelerine yardımcı olacaktır. Project Libre yazılımı ile projelerinizdeki farklı faaliyetler için kaynak, finans ve bütçe üzerinde kontrol sağlamanız mümkün olabilecektir.

Bu ders, proje ve proje izleme için bir temel oluşturmaktadır.

courseimage

Diyelim ki dünya genelinde ofisleri bulunan uluslararası bir şirkette çalışıyorsunuz ve iş arkadaşlarınızla iletişim kurmakta günden güne daha fazla zorluk çekiyorsunuz. Mevcut iletişim yöntemleriniz sadece telefon ve e-posta ile mi sınırlı? Bundan daha iyi yöntemlere sahip olabilirsiniz.

Peki, ne yapmalı? Telefon ve e-posta kullanmak yerine artık çevrim içi iletişim için özel araçlar kullanmaya başlayabilirsiniz! Bu araçlar sayesinde sohbet / grup sohbeti yapabilirsiniz ve iletişimin etkili bir yolu olan telekonferans oturumları düzenleyebilirsiniz.

Bu dersi tamamladığınızda ihtiyaçlarınıza en uygun aracı seçebileceksiniz. Bu özellikleri nasıl kullanacağınızı öğrenecek ve ders esnasında ilk denemenizi yapacaksınız.


courseimage